فایبرسمنت چیست؟ویژگی های آن در کانکس ویلایی


مختصری تاریخچه

فایبرسمنت سایدینگ در اوایل دهه 1970 به معاملات صنعت ساختمان معرفی شد و اگرچه قبل از آن چوب یا سایدینگ آز بست سیمان به طور وسیعی در سراسر U.S استفاده میشد، به دلیل خطرات بهداشتی که برای استفاده از آزبست شناخته شده بود ، EPA استفاده از آن را در ساختمان های جدید در سال 19733 ممنوع اعلام کرد .

 فایبرسمنت برد متریال ساختمانی است که بعنوان پوشش خارجی ساختمان در کاربردهای تجاری و خانگی استفاده میشود .این متریال  ترکیبی از شن ، سیمان و سلولز میباشد که الیاف سلولزی به کار رفته در این صفحات ، باعث افزایش مقاومت آنها در برابر تنش های فشاری و کششی ناشی از تغییرات میشود .

مزایا :

فایبرسمنت سایدینگ به دلیل مزایای زیر بعنوان جایگزین نمای سایدینگ چوبی گشته و در کانکس ویلایی مورد استفاده قرار میگیرد  :مقاومت در برابر پوسیدگیمقاومت در برابر آتشارزان تر بودن نسبت به نمای سایدنگ چوبی سنتیشباهت به چوب واقعیدر حقیقت این محصول میتواند یک جایگزین بسیار خوب برای نمای سایدینگ چوبی سنتی باشد اگر به درستی نصب و به خوبی مراقبت گردد .فایبرسمنتی که به درستی و مطابق با مشخصات سازنده آن نصب نشده ، یکی از دلایل شکست محصول می باشد و این شکست همیشه نتیجه کار یک جنس بنجل نیست. 

مشخصات فنی فایبر سمنت برد :

سایز ورق های فایبر از یک تولید کننده به تولید کننده دیگر کمی متفاوت است ولی رنج سایرآنها عموماً بین 200-300MM در طول و 200-1200MM در عرض میباشد و زمانی که بعنوان ورق های سایدینگ استفاده میشوند پهنای 130MM,300MM در دسترس میباشد .ضخامت فایبرسمنت برد بین 4/5MM تا  18MM متغیر و از نظر تراکم هم متفاوت میباشد .مقاومت حرارتی و انتقال صدا بین محصولات فایبرسمنت تا حد زیادی متفاوت است و عموماً محصول ضخیم تر و متراکم تر،مقاومت بهتری در برابر انتقال حرارت و صدا دارد .این محصولات به هنگام نصب و رنگ آمیزی نیاز به مراقبت خیلی کمی دارند . محصولات فایبرسمنت ضخیم تر و متراکم تر ، مقاومت بسیار خوبی در برابر ضربه دارند اما محصولات نازک تر و کم تراکم تر نیاز به مقاومت بیشتری در برابر ضربه دارند . همچنین ورق فایبرسمنت یک ماده غیر قابل احتراق است که بصورت وسیعی در مناطقی که در معرض آتش سوزی هستند استفاده میگردد . 

نکته:

در هر صورت این محصول نمیتواند جزء فرآیند ساخت کانکس تلقی گردد اما در خانه های پیش ساخته نوین جزء اصلی متریال مدرن بشمار میرود .همچنین دسته این محصول نیز در رده بندی و گروه محصولات ساختمانی با دوام و در عین حال ، صنعتی سازی بشمار میرودمهندسی این نوع از متریال یک کشف جدید و نوآورانی در صنعت عمران و ساختمان بوده .شرکت ایران کانکس، آمادگی خود را جهت هرگونه راهنمایی و مشاوره در امر خرید کانکس ویلایی ،مهندسی، نگهبانی ،اداری و ساختمان های پیش ساخته به مشتریان محترم اعلام میدارد.


نظرات


نظر خود را راجع به مطلب فوق بنویسید