کانکس سایدینک

#کانکس
🔴#کانکس سایدینگ ایران کانکس

📢کانکس سایدینگ چیست ⁉️

⚀حتما تا کنون کانکس های طرح کلبه ای را دیده‌اید که از لحاظ ظاهری نمایی ب شبیه به کلبه دارند .
سقف انها طرح سفال و بدنه انها دارای خط های افقی می باشد. دلیل نامگذاری کانکس سایدینگ به دلیل نوع ورق های بدنه خارجی ان که به صورت افقی است و کنار یکدیگر قرار می گیرند می باشد و به این نوع ورق بدنه ورق سایدینگ می‌ گویند و یا اصطلاحا کانکس ویلایی کانادایی نیز گفته می شود.
به این دلیل که اکثر خانه های ویلایی در کشور کانادا دارای نمای خارجی با خطوط افقی در بدنه و طرح سفال در سقف می باشند . با توجه به همین نکته اکثر محصولات کانکس.ویلایی ایران کانکس نیز با ظاهری مشابه خانه های مدرن اروپایی و روز دنیا تولید می شوند.

⚁#انواع کانکس سایدینگ
این سازه از دو جهت به انواع مختلف تقسیم می شور . یکی نوع کاربری ان و دیگری مقاومت مصالح بکار رفته در ساخت سازه. در باره کاربری که می تواند کانکس ویلایی یا کانکس سرایداری ویا حتی کانکس نگهبانی و کانکس کارگاهی باشد که در جای خود مورد بررسی قرار خواهیم داد اما در مورد نوع مصالح بکار رفته و مقاومت انها از دو اصطلاح 🔺️کانکس سایدینگ سبک برای سازه هایی که از مصالح سبک تر و با مقاومت کنتر ساخته شده و برای نوع دیگر نام 🔻کانکس سایدینگ سنگین که با مصالح مقاوم تر و با دوام تری ساخته شده است را بکار برده ایم و در ادامه به تشریح جزئیات و تفاوت های انها پرداخته ایم

⚂#کانکس سایدینگ سنگین
در مورد مشخصات فنی کانکس سایدینگ باید گفت که یکی از بهترین ها از نظر استقامت و طول عمر می باشد ورق بدنه این کانکس از نوع سایدینگ به ضخامت ۵۰% میلیمتر با رنگ الکترواستاتیک می باشد که دارای مقاومت بالایی بوده و در عین مقاومت از زیبایی ظاهری بالا نیز برخوردار است.
◾️شاسی کانکس سایدینگ از تیر اهن نمره ۱۶ به صورت دور کلاف و تیر اهن های فرعی بوده که با جوش ممتد به یکدیگر متصل شده اند و ◾️اسکلت کانکس از پروفیل های اهنی به ضخامت دو میلیمتر می باشد و یکی از اصلی ترین دلایل متمایز بودن کانکس سایدینگ نوع اسکلت ان است که به دلیل استفاده از ورق سایدینگ میبایست در دیواره ها به فاصله هر سی سانتیمتر یک ستون کار گذاشته شود تا ورق سایدینگ به ان پیچ گردد.
◾️پوشش سقف سایدینگ از نوع ورق گالوانیزه طرح سفال به ضخامت۵۰% میلیمتر با ◾️رنگ الکترواستاتیک می باشد که حالت کانکس را شبیه کلبه می کند که دور تا دور سقف ان نیز فلاشینگ هایی نصب گردیده که باعث قاب شدن سقف و بالا رفتن زیبایی ان میشوند.
◾️کف کانکس سایدینگ از تخته ۱۸ میلیمتری ضد اب می باشد که با کف پوش پی وی سی طرح پوشیده میشود و دوام بالایی در برابر شستشو و سائیدگی دارد و براحتی می توان کف ان را نظافت نمود .
◾️درب و پنجره های کانکس سایدینگ بنا به سفارش می تواند از پی وی سی دو جداره یا المینیوم سنگین باشد و برای ان حافظ فلزی نیز در نظر گرفته می شود تا سازه از سرقت و موارد این چنینی در امان باشد که میبایست◾️ حفاظ ها از اهن سنگین و با جوش ممتد برای مقاومت بیشتر اجرا گردند و به وسیله ◾️ضد رنگ و رنگ روغنی از فرسایش انها در برابر اب جلوگیری گردد.
◾️دیوار پوش داخلی کانکس سایدینگ از نوع پی وی سی روکش دار با طرح های متنوع بوده که میتوان از دو رنگ مجزا برای سقف و دیوار ها استفاده نمود تا فضای داخلی کانکس از حالت یک دستی خارج گردد و بهتر است رنگ انها طوری انتخاب شود که با مبلمان اداری یا ست های اداری که قرار است داخل کانکس قرار داده شوند بیشترین هماهنگی‌را داشته باشد.
◾️سیستم سیم کشی کانکس سایدینگ به صورت‌رو کار بوده که به وسیله سیم های نمره ۲.۵ از داخل داکت عبور می کند وبه وسیله‌یک فیوز مینیاتوری‌از مدار محافظت می گردد و همچنین سیم کشی تلفن و کابل مجزا برای کولر به همراه کلید وپریز های مورد نیاز در قسمت های مختلف کانکس تعبیه گردیده است

⚃#کانکس سایدینگ سبک

◾️اصلی ترین تفاوت نوع سبک با نوع سنگین در ضخامت پروفیل های مورد استفاده در اسکلت بوده که در نوع سبک از ضخامت۱.۱۵ میلیمتر استفاده شده و ضخامت ورق بدنه بجای ۵۰%میلیمتر ۴۰%میلیمتر بوده،نوع درب وپنجره ها از نوع المینیوم تک جداره و شاسی کف از نوع تیر اهن نمره ۱۴ بصورت دور کلاف می باشد.
◾️این کار باعث کاهش قیمت سازه می گردد و فقط برای متراژ های کم و کاربری هایی نظیر دفتر کارگاهی استفاده می شود و برای کاربری هایی نظیر ویلایی و یا دفاتر اداری پیشنهاد میکنیم حتما از نوع سنگین استفاده شود.

⚄#کاربرد کانکس سایدینگ

کانکس سایدینگ به دلیل مقاومت بالا و زیبایی ظاهری ان معمولا برای کاربری های متفاوتی مورد استفاده قرار میگیرد از جمله کانکس اداری مستقر در کارگاه که به عنوان اتاق جلسات و دفاتر مدبران و مهندسان پروژه مورد راجعه کنندگان به خوبی اطلاع میدهد که اینجا دفتر پروژه است.
◽️ از دیگر کاربری های کانکس سایدینگ می توان به استفاده در دفاتر پارک ها و خدمات شهری اشاره کرد و همچنین به عنوان سکونت گاه موقت درون باغ های شخصی و اقامت گاه های ساحلی نیز از کانکس سایدینگ استفاده میشود
⚅#افزونه های کانکس سایدینگ
کانکس سایدینگ بنا به سفارش میتواند دارای پارتیشن های جدا کننده و اتاق بندی ، سرویس بهداشتی، آشپزخانه، همراه با سیستم لوله کشی و برق کشی کامل ،کف پارکت، کپسول آتش نشانی ، باشد همچنین ابعاد و رنگ و طرح و نمای داخل و خارج کانکس هم بنا به سفارش مشتری قابل تغییر است
تماس با ما
📞02133282300
🆔️ @iranconexاستفاده قرار میگیرد که نمای زیبای سایدینگ این کانکس را از کانکس های معمولی کارگاهی مجزا کرده و به م


نظرات


نظر خود را راجع به مطلب فوق بنویسید