روش های مناسب جهت انتخاب رنگ داخلی و طراحی کانکس

کانکس اداری و مدیریتی

کانکس اداری و مدیریتی را باید به گونه ای طراحی نمود تا محیط و شرایط رنگبندی فضا و رنگ دیوارپوش ها به طوری باشد که کارمندان به لحاظ فکری آرامش ذهنی داشته باشند و با توجه به آرامش زیاد در کانکس اداری و مدیرتی ایجاد خلاقیت و باز کردن افکار و اذهان در هر انسان در کانکس رخ دهد.خواندن را ادامه دهید.
کانکس کارگاهی،کارگری و سالنی که از آن به عنوان استراحتگاه و یا کانکس خوابگاهی استفاده می شود می بایست از رنگ و دیزاینی انتخاب شود که علاوه بر احساس آرامش ذهن و جسم، دریافت انرژی تازه ای برای کارکنان باشد تا بتوانند در محیط کاری خود افراد اثربخشی باشند و نیز بهره وری آنها در تایم دوم کاریشان نیز افزایش یابد که متاسفانه معدود مدیرانی به این نکته مهم توجه می کنند.

کانکس خوابگاهی به عنوان استراحتگاه برای افراد و در بعضی مواقع کارمندان و دانشجویان می باشد که برای طراحی و انتخاب رنگ دیوارپوش های کانکس خوابگاهی باید از نوع رنگ بندی انتخاب گردد که بعد از یک روز پر تلاش و خسته کننده کلیه افراد بتوانند از لحاظ روحی و جسمی آرامش خیال داشته باشند در اینگونه موارد در کانکس خوابگاهی از رنگ آبی با طیف کم رنگ و ترجیحا آسمانی و استفاده از رنگ سبز در کانکس خوابگاهی باعث شده تا زودتر آرامش را در افراد به تحقق برساند، متاسفانه در برخی موارد در ساخت کانکس و رنگ بندی دیوار پوشش ها از رنگ های تند و گرم استفاده می گردد که این نوع رنگ ها در ساخت کانکس های خوابگاهی توصیه نمی گردد. البته مهم تر از این موضوع استفاده از متریالی در کف سازه و دیواره هاست که حتما باید عایق گرما، سرما و صوت باشد.

کانکس سرویس بهداشتی و حمام که به عنوان مکانی برای استفاده های بهداشتی در بعضی مواقع در کانکس اداری و مدیریتی در داخل کانکس طراحی و تعبیه می گردد اما در کانکس ویلایی در داخل آنها فضایی طراحی شده که پیشنهاد رنگ و دیوارپوش برای کانکس سرویس بهداشتی و حمام استفاده از رنگ های روشن است و تمامی فضا از نور کافی برخوردار بوده تا نظافت کامل رعایت شده و هیچ گونه کثیفی پیدا نباشد.

در انتها پیشنهاد گروه صنعتی ایران کانکس در انتخاب رنگ دیوار پوش کانکس چند مورد است که به شرح ذیل تقدیم می گردد:

کاربری کانکس و نوع استفاده از آن سازه بسیار مهم می باشد.
بنا بر استفاده فضا طوری طراحی گردد تا کانکس از نور کافی برخوردار شود.
از نوع رنگ و دیوار پوشی استفاده گردد که در کانکس از لحاظ کیفیت بالاترین و شکیلترین کانکس در اختیار شما مشتریان گرامی قرار گیرد.
رنگ و ساخت کانکس کاملا سلیقه ای بوده که می توان با توجه به شخصیت افراد و فضای استفاده از آن برای فرد بهترین نوع کانکس از نظر ذهنی انتخاب گردد.
استفاده از متریال مناسب با توجه شرایط آب و هوایی و نوع کاربری محصول.
استفاده از متریال مناسب داخلی که ماندگاری بالایی داشته و تسهیل در نظافت را بهمراه داشته باشد.
انتخاب دیوارپوش های مات به دلیل عدم رفلکس نور و تمیزی.


نظرات


نظر خود را راجع به مطلب فوق بنویسید